תיקי קנקן – מחירים, היסטוריה ועוד

תיקי קנקן

בין אם אתם אנשי אופנה ובין אם לא, בוודאי הבחנתם בפריט אקססורי שהחל להתפשט כמו אש בשדה קוצים – מדובר בתיק גב בעל שתי רצועות, צבע אחיד, חלק ופשוט וסמל של זאב בצידו האחורי עם הכיתוב FJALRAVEN KANKEN. מדובר בתיק מסוג "קנקן" (שפירושו בשוודית "לסחוב") של חברת Fjalraven השוודית.

התיק נוצר בשנות ה-70 של המאה העשרים כאשר תלמידי בית ספר בשוודיה סבלו מבעיות גב רציניות בכל רחבי המדינה. הבעיות נוצרו עקב שימוש בתיקי צד שנשאו משקל רב של ספרים וציוד בית ספר.

המבנה המרובע והיציב של התיק אפשר לתלמידים לסחוב משקל רב מבלי לסבול מבעיות גב. במהרה התיק נהפך לפופולרי במיוחד בקרב תלמידים, סטודנטים ומטיילים בשוודיה, ובעיות הגב נעלמו כלא היו.

בשנים האחרונות התיק נעשה פריט אופנה מבוקש מאוד בישראל ובעולם כולו. זאת בעקבות התפשטות של  מראה פשוט וחלק שתואם מאוד את אופי התיקים – העיצוב פשוט, הצבע האחיד והחלק מתאים כמעט לכל תלבושת, והתיק הפונקציונלי נהפך במהרה להרבה יותר מתיק בית ספר – זהו פריט אופנה מבוקש ביותר בכל הגילאים והמגדרים.

התיקים עשויים מתערובת של ניילון וכותנה שלתוכה מוחדרת שעווה בטכנולוגיה מתקדמת. החומר הייחודי של התיק מקנה לו את המראה החלק והנקי והופך אותו ליציב ונוח, בכך שהוא שומר על צורתו המרובעת אשר מסוגלת להחזיק משקל רב ולחלק אותו על כל חלקי הגב. התיק עמיד במים באופן יחסי ומתאים עצמו לצורת הגב של הלובש אותו עם הזמן. הוא עמיד מאוד ומסוגל לשרוד זמן רב מבלי להינזק או להיקרע. התיק משמש גם כתיק לטיולים בעקבות העמידות הרבה שלו וצעירים רבים ברחבי העולם מצלמים עצמם מטיילים עם תיקי קנקן ומעלים את התמונות לרשתות חברתיות.

התיק מגיע בשלושה גדלים עיקריים – קטן לילדים, רגיל וגדול. התיק הרגיל מכיל כ-16 ליטרים. בחלק מהתיקים יש תא מיוחד המתאים לנשיאת מחשב נייד.

ניתן לרכוש את התיק ברוב החנויות ב-90$ שהם 320₪.

את התיק מומלץ לנקות במים חמים עם מטלית, וזאת כיוון שמכונת הכביסה עלולה לפגוע בצורת התיק