הלוואות p2p

אחד מהדברים היפים שניתן לראות ברחבי האינטרנט, הוא ההתגייסות של האנשים אחד בשביל השני. זה קורה אצל חברות מימון ההמונים וגם במקרים שאנשים נדרשים לתרומות – הקהילה כולה עוטפת אותם ומסייעת להם מבחינה כלכלית. בתחום ההלוואות הנושא החברתי הפך לפופולרי אף הוא, כאשר הלוואות p2p הנקראות גם הלוואות חברתיות, צברו תאוצה והפכו לדרך מקובלת להשגת כספים, כאשר שני הצדדים יכולים להרוויח.

האם הלוואות p2p עשויות להיות משתלמות יותר מהלוואה של בנק?

שני החסרונות העיקריים של הלוואות בנקאיות הם הבירוקרטיה והעמלות. הלוואה בנקאית תמיד תגרור אחריה הרבה עמידה בתורים, חתימה על מסמכים אינסופיים ובעיקר תגרום לכם להוציא לא מעט כסף מהארנק, בגלל הריבית הגבוהה והעמלות הרבות שתשלמו, שלא לדבר על זה שחלק ניכר מהלקוחות המבקשים הלוואה בנקאית, כלל לא מקבלים אישור בשבילה.

כאן נכנסות ההלוואות החברתיות, המאפשרות לאנשים בעלי ממון להציע הלוואות מהירות לאנשים אחרים הזקוקים לכסף, ללא עמלות תיווך ובתנאים שמייצרים רווח לשני הצדדים: הצד המלווה מרוויח עסקה משתלמת מבחינתו בגלל הריבית שהוא מקבל אל ידיו, ואילו הלווה מקבל הלוואה במינימום של טרחה, ללא עמידה בשום תור, באישור מהיר ובתנאי החזר הוגנים.

כיצד ניתן לדעת שהסכם ההלוואה אכן יכובד?

החברה המנהלת את הפלטפורמה שבה מתרחשות הלוואות p2p, אחראית לבדוק הן את האנשים המציעים את ההלוואות, והן את לקוחותיהם הפוטנציאליים. חשוב לוודא כי ההלוואה תינתן ביושר וכמובן תוחזר במלואה על ידי מי שקיבל אותה. מבחינת הלווה והמלווה כאחד, אם כן, ישנה אחריות לכך שהסכם ההלוואה יכובד ויאפשר את מעבר הכספים הזה באופן בטוח, מבלי שמי מהם יסכן את עצמו. הלוואות מהסוג הזה קיבלו אישור חוקי לפעילותן בחודשים האחרונים, ולכן אין כאן שום חשש למעבר על החוק – הכול ברור, שקוף ומשתלם לכולם.

עצה קטנה לפני שחותמים על הסכם הלוואה

בכל מצב שבו אתם מרגישים שהלוואה יכולה לסייע לכם לעבור משוכה מסוימת בחייכם הכלכליים, רגע לפני החתימה על ההסכם, הקפידו לבדוק עם עצמכם מהו הסכום המדויק הנדרש. קחו הלוואה בגובה מינימלי, שיאפשר לכם להתמודד כמה שיותר בקלות עם תקופת ההחזרים, עד לפירעון מלא.

מאמרים נוספים

הלוואה עד 3000 ₪ - כלכלה ופיננסים

הלוואה עד 3000 ₪

כאשר אנשים שומעים את המילה "הלוואה", לרובם באופן מיידי יעלה לראש סכום גבוה של כסף…

קרא עוד »

הלוואה מיידית בכרטיס אשראי - כלכלה ופיננסים

הלוואה מיידית בכרטיס אשראי

לקיחת הלוואה כבר מזמן אינה נחשבת למשהו שרק אנשים שנמצאים במצוקה כלכלית רצינית עושים. כיום…

קרא עוד »

רכב במימון מלא ללא ריבית - כלכלה ופיננסים

רכב במימון מלא ללא ריבית

חסכתם, עבדתם קשה ובכל זאת עדיין לא הצלחתם להגיע למצב שבו אתם מסוגלים לרכוש רכב?…

קרא עוד »

הלוואה מיידית ללא ערבים - כלכלה ופיננסים

הלוואה מיידית ללא ערבים

אם מצאתם את עצמכם פעם עומדים מול כספומט אשר לא הוציא לכם כסף, אתם כנראה…

קרא עוד »

 ↑