זקפות: העובדות הביולוגיות שכל אדם צריך לדעת

כגבר, ייתכן שאתה תוהה אם אתה נורמלי בכל הנוגע לזקפה ועוררות מינית. אחרי הכל, יש הרבה מידע מבלבל שם בחוץ. אל חשש: כאן נחקור את העובדות על הזקפה, נדון במה נחשב נורמלי ונספק טיפים לשמירה על תפקוד זיקפה בריא.

אז מהי זקפה? בעיקרו של דבר, זהו אירוע נוירו-וסקולרי שמאותת על זרימת דם מוגברת לפין. כאשר המוח מזהה עוררות מינית, הוא שולח אותות לעצבים בפין. עצבים אלה מפעילים את שחרורו של תחמוצת החנקן, אשר מרגיע את השרירים והרקמות של הפין. זה מאפשר לכלי הדם להתרחב ויותר דם ממלא את חדרי הפין, ויוצר זקפה. כאשר גירוי זה מסתיים, כלי הדם מתכווצים, והזקפה פוחתת.

מה נחשב נורמלי כשמדובר בזקפה? עבור רוב הגברים, זקפה צריכה להתרחש 2-3 פעמים במהלך הלילה בזמן השינה. במהלך היום, זקפה עלולה לקרות עקב עוררות או גירוי. עם זאת, זה לא נורמלי שיש זקפות מרובות וספונטניות, במיוחד אם הן מתרחשות בסביבה לא הולמת.

למרות שזקפה נורמלית יכולה להתרחש גם כאשר גבר אינו מגורה מינית, הן בדרך כלל תכופות יותר ומתרחשות מהר יותר בתקופות של עוררות. זקפות צריכות גם בדרך כלל להימשך מספיק זמן כדי להשלים יחסי מין. אם הזקפה לעולם אינה נוכחת, למרות העוררות, זה יכול להצביע על ED, או תפקוד לקוי של זיקפה.

תפקוד לקוי של זיקפה נפוץ יותר ממה שאתה עשוי לחשוב, ומשפיע על כ -30 מיליון גברים בארצות הברית. ED מוגדר כחוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה מספקת ליחסי מין מספקים. ישנם מגוון גורמים, כגון מתח, מצבים רפואיים, תרופות ובחירות אורח חיים – עישון, שימוש מופרז באלכוהול ושימוש בסמים הם עבריינים מרכזיים.
אול סקס המלצה

למרבה המזל, ישנם שינויים באורח החיים וטיפולים זמינים כדי לעזור לשפר את ED. אלה כוללים ירידה במשקל עודף, פעילות גופנית באופן קבוע, הגבלת השימוש באלכוהול ועיסוק בפעילויות בריאות כמו יוגה ומיינדפולנס. בנוסף, קיימות תרופות שונות לטיפול ב- ED, החל מתרופות דרך הפה כגון ויאגרה, משאבות ואקום ועד אפשרויות ניתוחיות.

לסיכום, הבנת העובדות לגבי זקפות חשובה שכל גבר ידע. זקפות נורמליות קשורות בדרך כלל לעוררות ואמורות להימשך מספיק זמן לקיום יחסי מין. אם הזקפה אינה קיימת, או אם היא מתרחשת בזמנים לא מתאימים, זה עשוי להיות סימן של ED. למרבה המזל, עזרה זמינה לגברים עם ED, באדיבות שינויים באורח החיים וכמה אפשרויות טיפול זמינות.

מאמרים נוספים

עבודת מין: ביקורת על מערכות שחוסמות גישה לזכויות מיניות - למבוגרים

עבודת מין: ביקורת על מערכות שחוסמות גישה לזכויות מיניות

הוויכוחים הרב-גוניים סביב עבודת מין מלווים אותנו כבר מאות שנים, ובתוך המחלוקות המתמשכות שלה מסתתר…

קרא עוד »

הגדלת היתרונות הנרחבים של עסקים - למבוגרים

הגדלת היתרונות הנרחבים של עסקים

עסקים הם ארגונים המספקים מוצרים ושירותים ללקוחות בתמורה לתשלום. כאחד המרכיבים החיוניים והחזקים ביותר בכל…

קרא עוד »

ממחזרות לנערות ליווי: מבט על ההיסטוריה של הזנות - למבוגרים

ממחזרות לנערות ליווי: מבט על ההיסטוריה של הזנות

ההיסטוריה של הזנות היא היסטוריה מורכבת המשתרעת על פני מאות שנים ותרבויות. עוד מימי קדם,…

קרא עוד »

להלל את עולם הפטישים המיניים: הבנה, קבלה וכבוד - למבוגרים

להלל את עולם הפטישים המיניים: הבנה, קבלה וכבוד

פטישים מיניים הם כבר מזמן נושא טאבו, שלעתים קרובות מוברשים מתחת לשטיח או נלחשים עליו…

קרא עוד »

 ↑