זקפות: העובדות הביולוגיות שכל אדם צריך לדעת

כגבר, ייתכן שאתה תוהה אם אתה נורמלי בכל הנוגע לזקפה ועוררות מינית. אחרי הכל, יש הרבה מידע מבלבל שם בחוץ. אל חשש: כאן נחקור את העובדות על הזקפה, נדון במה נחשב נורמלי ונספק טיפים לשמירה על תפקוד זיקפה בריא.

אז מהי זקפה? בעיקרו של דבר, זהו אירוע נוירו-וסקולרי שמאותת על זרימת דם מוגברת לפין. כאשר המוח מזהה עוררות מינית, הוא שולח אותות לעצבים בפין. עצבים אלה מפעילים את שחרורו של תחמוצת החנקן, אשר מרגיע את השרירים והרקמות של הפין. זה מאפשר לכלי הדם להתרחב ויותר דם ממלא את חדרי הפין, ויוצר זקפה. כאשר גירוי זה מסתיים, כלי הדם מתכווצים, והזקפה פוחתת.

מה נחשב נורמלי כשמדובר בזקפה? עבור רוב הגברים, זקפה צריכה להתרחש 2-3 פעמים במהלך הלילה בזמן השינה. במהלך היום, זקפה עלולה לקרות עקב עוררות או גירוי. עם זאת, זה לא נורמלי שיש זקפות מרובות וספונטניות, במיוחד אם הן מתרחשות בסביבה לא הולמת.

למרות שזקפה נורמלית יכולה להתרחש גם כאשר גבר אינו מגורה מינית, הן בדרך כלל תכופות יותר ומתרחשות מהר יותר בתקופות של עוררות. זקפות צריכות גם בדרך כלל להימשך מספיק זמן כדי להשלים יחסי מין. אם הזקפה לעולם אינה נוכחת, למרות העוררות, זה יכול להצביע על ED, או תפקוד לקוי של זיקפה.

תפקוד לקוי של זיקפה נפוץ יותר ממה שאתה עשוי לחשוב, ומשפיע על כ -30 מיליון גברים בארצות הברית. ED מוגדר כחוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה מספקת ליחסי מין מספקים. ישנם מגוון גורמים, כגון מתח, מצבים רפואיים, תרופות ובחירות אורח חיים – עישון, שימוש מופרז באלכוהול ושימוש בסמים הם עבריינים מרכזיים.
אול סקס המלצה

למרבה המזל, ישנם שינויים באורח החיים וטיפולים זמינים כדי לעזור לשפר את ED. אלה כוללים ירידה במשקל עודף, פעילות גופנית באופן קבוע, הגבלת השימוש באלכוהול ועיסוק בפעילויות בריאות כמו יוגה ומיינדפולנס. בנוסף, קיימות תרופות שונות לטיפול ב- ED, החל מתרופות דרך הפה כגון ויאגרה, משאבות ואקום ועד אפשרויות ניתוחיות.

לסיכום, הבנת העובדות לגבי זקפות חשובה שכל גבר ידע. זקפות נורמליות קשורות בדרך כלל לעוררות ואמורות להימשך מספיק זמן לקיום יחסי מין. אם הזקפה אינה קיימת, או אם היא מתרחשת בזמנים לא מתאימים, זה עשוי להיות סימן של ED. למרבה המזל, עזרה זמינה לגברים עם ED, באדיבות שינויים באורח החיים וכמה אפשרויות טיפול זמינות.

מאמרים נוספים

"תל אביב: העיר התוססת של ישראל ליד הים" - למבוגרים

"תל אביב: העיר התוססת של ישראל ליד הים"

מחופיה ועד לאווירה התוססת שלה, ידידי תל אביב מרגישים תחושה חזקה של קהילה. ממוקמת לאורך…

קרא עוד »

לחשוף את האמת מאחורי העולם של נערות ליווי - למבוגרים

לחשוף את האמת מאחורי העולם של נערות ליווי

כשאנחנו שומעים את המונח "נערת ליווי", רבים מאיתנו מיד חושבים על פעילות בלתי חוקית וניצול.…

קרא עוד »

נערות ליווי: סקירה מקיפה - למבוגרים

נערות ליווי: סקירה מקיפה

נערות ליווי הן בנות לוויה המספקות חברות ושירותים בתמורה לתגמול כספי. הם עשויים להישכר כדי…

קרא עוד »

בת ים – עיר קסומה בישראל - למבוגרים

בת ים – עיר קסומה בישראל

בת ים היא אחת הערים הגדולות בישראל ושוכנת קילומטרים ספורים דרומית לתל אביב, המטרופולין הקוסמופוליטי…

קרא עוד »

 ↑