יסודות האוצר

האוצר הוא המחקר של ניהול כסף ונכסים אחרים וניתוח של מוצרים פיננסיים ושווקים. הוא מקיף את תחומי הכלכלה, החשבונאות, הבנקאות וההשקעות, ומתמקד בדרכים שבהן יחידים, עסקים וממשלות מייצרים, מנהלים ומשתמשים בכסף כדי לעמוד ביעדיהם.

הבנה בסיסית של פיננסים חיונית לכל האנשים, העסקים והארגונים, מכיוון שהיא קריטית להבין כיצד כסף עובד בעולם. אוריינות פיננסית היא מיומנות חשובה הדרושה לקבלת החלטות פיננסיות נבונות. ככזה, חשוב שלכולם תהיה לפחות הבנה בסיסית של יסודות המימון.

ארבעת תחומי המימון העיקריים הם מימון אישי, מימון חברות, מימון ציבורי ומימון בינלאומי. כל אחד מהתחומים הללו מקיף מגוון נושאים הקשורים לניהול הכסף.

מימון אישי עוסק בהחלטות פיננסיות שיחידים ומשפחות מקבלים כדי לעזור להשיג את מטרותיהם, כגון תקצוב, חיסכון, השקעה, תכנון פרישה, תכנון ביטוח ותכנון עיזבון. מימון אישי כרוך בקבלת החלטות על כמות הכסף שהוצא על הוצאות מחיה, דיור, חינוך, בריאות וצרכים אחרים. מימון אישי כולל גם ניהול חובות, ניהול אשראי ואיחוד חובות.

מימון תאגידי הוא המחקר של איך עסקים משתמשים בכסף כדי לנהל משאבים ולקבל החלטות פיננסיות מוצלחות. מימון חברות כולל מגוון נושאים, כגון תקצוב הון, ניהול נכסים וניהול סיכונים, כמו גם הבנה כיצד להעריך את המצב הפיננסי של החברה. מימון חברות עוסק גם בניהול מיסים, הבנת ההשפעות של מסים על תזרימי מזומנים, והערכת העלויות והתועלות של אסטרטגיות תכנון מס.

מימון ציבורי הוא ניהול תקציבו, כספיו ומקורות ההכנסה של גוף ציבורי. בדומה למימון חברות, מימון ציבורי כולל תקצוב, ניהול נכסים וניהול חוב, כמו גם הבנת מיסוי ומדיניות ציבורית הקשורה למיסוי. מימון ציבורי כולל גם הבנת חוב ומכשירי מימון, כגון אג"ח והלוואות בנקאיות.

מימון בינלאומי מתמקד בניהול כסף ונכסים פיננסיים אחרים בשווקים גלובליים. מימון בינלאומי כרוך בהבנת היחסים בין סביבות כלכליות בינלאומיות לבין ההשפעות של מטבעות משתנים על עסקים. מימון בינלאומי כולל גם הבנת משברים פיננסיים, ניהול סיכונים והשקעות בשווקים גלובליים.

המפתח להצלחה בכל אחד מהתחומים הללו הוא להבין כיצד כסף יכול לעזור לך להגיע למטרות מסוימות. לכן, חשוב להבין כיצד כל אחד מהתחומים הללו עובד, וכיצד הם מתקשרים. זה יכול לעזור לך להבין טוב יותר כיצד החלטות פיננסיות יכולות לעזור לך להגיע למטרות ספציפיות.

יסודות המימון זהים ללא קשר לתחום שבו אתה מעוניין: תקצוב, חיסכון, השקעה, ניהול חובות והבנת מיסים, מוצרים פיננסיים ושווקים. על ידי הבנת החשיבות של מימון וכיצד כסף עובד, אתה יכול לקבל החלטות מושכלות שיעזרו לך להשיג את המטרות הפיננסיות שלך.

מאמרים נוספים

הלוואה מיידית עד 10000 ש"ח - כלכלה ופיננסים

הלוואה מיידית עד 10000 ש"ח

מדובר בסכום שאינו גבוה במיוחד באופן יחסי אך מי שזקוק באופן מידי לסכום זה עבור…

קרא עוד »

הלוואה למוגבלים מיידי - כלכלה ופיננסים

הלוואה למוגבלים מיידי

כאשר חשבון הבנק מוגבל ואתם זקוקים להלוואה מיידית, ייתכן שהתחושה שלכם היא שאין מוצא. חשוב…

קרא עוד »

קרדיט יוניון - כלכלה ופיננסים

קרדיט יוניון

כמו רבים אחרים גם אתם כנראה כבר מבינים, שהלוואות חוץ בנקאיות הן דרך יעילה ובטוחה…

קרא עוד »

הלוואה מהירה תוך שעה - כלכלה ופיננסים

הלוואה מהירה תוך שעה

זמן הוא מצרך יקר ולפעמים הוא באמת שווה הרבה מאוד כסף וגם בריאות. במידה ואתם…

קרא עוד »

 ↑